Články

Filter
 
 
 

DOČASNÉ OPATRENIA

 

Vážený zákazníci momentálne je možný nákup a zaplatenie cez Bankový prevod alebo si môžte tovar zdarma osobne vyzdvihnúť u nás na predajni na Mierová 145,  821 05 Bratislava, prípadne robíme aj rozvoz v rámci Bratislavy už od (1 eura). Termín prevzatia objednávky si treba dohodnúť telefonicky na tel.čísle 0902 222 112 v čase medzi 10.00 - 18.00 hod, pretože predajna je normálne zatvorená !

číslo účtu:   SK 0683 3000 0000 2801 7761 15   ako variabilný symbol použite číslo vašej objednávky.

Všetky informácie nájdete tiež v potvrdzujúcom emaily.

Budeme čakať na vašu platbu prevodom. Po prijatí platby na náš účet vašu zásielku okamžite odosielame.

 

 
 
 
 

Základný rozdiel medzi parfumom, parfumovanou vodou, toaletnou vodou či kolínskou ...

Táto základná parfumová esencia sama o sebe nie je až tak atraktívna, dokonca v niektorých prípadoch by mohla byť skutočne až nepríjemná. Esencia je totiž príliš koncentrovaná, takže je potrebné riediť ju. Väčšinou sa tak deje alkoholom a vodou.

Vône prichádzajú v mnohých formách a majú mnoho rôznych mien, ale vo všeobecnosti ich vieme rozdeliť do štyroch hlavných kategórií:

1. Parfumy

2. Parfumovaná voda

3. Toaletná voda

4. Kolínska

 

Zloženie

Parfém sa skladá z troch častí, podľa toho, ako sa ktoré vône uvoľňujú.

Hlava (vysoké tóny) je to prvé, čo po aplikácií ucítite. Práve hlava parfému utvára Váš prvý dojem a práve preto je na ňu kladený veľký dôraz. Doba trvania sa pohybuje okolo 15 minút.
Srdce (stredné tóny) začínajú naplno vynikať po odznení hlavy. Voní niekoľko hodín (2-3).
Základ (nízke tóny) sú tie látky parfému, ktoré prchajú veľmi pozvoľna. Doba trvania býva niekoľko hodín (3-4), avšak nie sú výnimkou parfémy pôsobiace desiatky hodín.

Kvalitné (často drahé) parfémy sa zostavujú tak, aby vo všetkých fázach rozvíjania vône bol zaistený harmonický a stály priebeh.

Parfém je obecné označenie zmesi esenciálnych olejov a ďalších aromatických látok. Má za úlohu vydávať nejakú špecifickú vôňu. Jeho použitím je možné u ľudí vyvolávať rôzne pocity a túžby, alebo podtrhnúť ich charakter.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hľadať
Plná (Desktop) verzia